Rólunk

A Boldogulj munkacsoport a Gyüttment Találkozó szervezői csapatából formálódott 2020-ban.

Fő célunk az alternatív, ökológiai rendszerváltó tudásgazdaság szereplőinek támogatása a marketing, kommunikáció és a rendezvényszervezés területén.

A rendszerkilépők indulásához szükséges bevezető tudást, inspirációt és közösségi összekapcsolódást a Gyüttment Találkozó szervezésével segítjük, amely a vidéken újrakezdők és ökológiai rendszerváltók legnagyobb országos találkozója. Az évente augusztus végén szervezett négy napos találkozó 10 előadótérben közel ezer főnek kínál több mint 250 különböző programot. Emellett minden évben Gyüttment karácsonyi találkozót és vásárt szervezünk a fővárosban.

További célunk olyan képzések indításának támogatása, amelyek az elmélyültebb, gyakorlati megvalósítást lehetővé tévő tudásmegosztást támogatják. Így részt veszünk a közösségi ember képző TreeMap Tábor, a közösségi működési ún. Fa-modellt bemutató TreeMap Tréning, valamint a közösségfejlesztés mélyebb összefüggéseit és törvényszerűségeit bemutató tavaszi és őszi előadássorozat fejlesztésében és rendezésében.

Szerveztünk még:

  • a közösségi facilitátor képzést felölelő Ariadné műhelyt 2020-21-ben
  • közösségi fókuszú permakultúra tervezői képzést (PDC) 2022-ben

Az ökológiai rendszerváltó hálózatokkal is szorosan együttműködünk. Részt veszünk a Közösségi Vállalkozás hálózatszervezetben, tagjai vagyunk a Mindenegyüttmegy Egyesületnek, valamint együttműködünk a Magyar Permakultúra Szövetséggel (MAPER), az alternatív fesztiválokat összefogó FONATtal, a Hideghegyi Menedék kiköltözői közösséggel, a Nyimi Öko Közösséggel, nemzetközi szinten pedig a GEN-Europe nemzetközi ökofalu hálózattal és annak dél-kelet-európai alhálózatával, a SEEEN-el.

Tevékenységünk elsősorban a marketing, kommunikáció és rendezvényszervezés területét fedik le. Ezen belül készítünk:

  • kisfilmeket, videós reklámanyagokat
  • oktatóanyagokat
  • podcastokat
  • online közvetítéseket, webinárokat
  • levezetünk kerekasztal beszélgetéseket

A marketing területén az etikus, ún. szelíd marketing keretrendszerében gondolkozunk, amely a hagyományos nyomulós, eladáscentrikus modellel szemben egy fenntartható megközelítést jelent. Ebben a témában szemléletformáló előadásokat, és a gyakorlati bevezetést segítő tréningeket szervezünk.

Állandó tagjaink:

Forrai Mária Melinda
2018 óta veszek részt a Gyüttment Fesztivál szervezésében – eleinte a kommunikációs csapat tagjaként, 2021-től pedig a fesztivál – immár Gyüttment Találkozó – koordinátoraként (főszervezőjeként). A Mindenegyüttmegy Egyesület elnökségi tagja vagyok, szervezetünk működését is én koordinálom. Tagja vagyok a Közösségi Vállalkozás csapatának -, amely főként közösségfejlesztéssel foglalkozik – szakmai vezetői, Vágvölgyi Gusztáv- Pabló és Szép Éva pedig minden évben a Gyüttment Találkozó közösségi udvarának házigazdái. Elvégeztem az Ariadné műhely közösségi facilitátor képzését, valamint a Magyar Permakultúra Egyesület PDC (Permaculture Design Course) képzését is. Mindemellett egészen 2023 márciusáig – 17 évig – voltam újságíró, rádiós riporter és szerkesztő, onnantól viszont szabadúszó pályára léptem, főként rendezvényszervezésben, kommunikációban, PR-tanácsadásban tevékenykedem. A Boldogulj podcast csatornán én készítem a „Dunán innen Tiszán túl” riportműsort, és a „Közösség melletti izgatás” műsorát. A Szentendrei-szigeten élek családommal, és az itt működő Sziget Kosara bevásárlóközösség egyik alapító-szervezője-, valamint az ezt működtető Együtt az Életető Szigetért Egyesület elnöke vagyok.

Már hosszú évekkel ezelőtt a természettel való együttműködést tartottam a legfontosabb ügynek, úgy gondoltam – és gondolom most is -, hogy csak ez adhat alapot egy „értelmes” életnek. Ám sokáig afféle „kulturális kreatív” voltam, azt éltem meg, hogy egyedül vagyok ezzek a szemlélettel – egészen addig, míg megérkeztem résztvevőként a Gyüttment Fesztiválra 2016-ban. Ott éltem át először, hogy számos hozzám hasonló gondolkodású ember van, és ez a felismerés változtatta meg gyökeresen az életemet. Így kezdődött a „Gyüttment- életem”. Szeretek jó ügyeket, és jó embereket egymással összekötni, és közöttük közvetíteni, teret adni jó ötleteknek, programoknak, amelyek közösségekről, ökotudatos kezdeményezésekről, természetvédelemről, permakultúráról szólnak, vagyis arról, hogyan építhetünk egy fenntarthatóbb, a természettel, és egymással összhangban levő világot.

Tóth Miklós
Nyolc évig dolgoztam egy multinál rendszergazdaként, majd önképzéssel elsajátítottam a honlapkészítést és 2013 óta önállóan, szabadúszóként dolgozom. Eközben egyre jobban belefolytam civil szervezetek munkájába, többek között a Kisközösségi Program munkatársaként társszerzője voltam az Építőkockák egy új világhoz című könyvnek, majd pedig aktívan részt vettem a kiutak.hu online tudástárgyűjtemény létrehozásában. 2017-ben, Oszkón önkéntesként készítettem el a Gyüttment Fesztivál honlapját, majd az ezt követő két évben a Fesztivál kommunikációs munkacsoportját vezettem Zebegényben és Sötétvölgyben. Eközben a fesztivált szervező Mindenegyütmegy Egyesület vezetőségének tagjává választottak. Figyelmem ezután a tudásmegosztás felé fordult: a Védegylettel közösen egy 6 részes kisfilmsorozatot készítettem agroökológia témakörben, „Mi lesz veled Magyarország?” címmel. Tagja vagyok a közösségfejlesztéssel foglalkozó Közösségi Vállalkozás csapatának is. A marketingen belül a szelíd, illetve etikus marketing az én terepem, erről a 2022-es Gyüttment Találkozón is tartottam előadást. Elvégeztem az Ariadné műhely közösségi facilitátor képzését, valamint a Magyar Permakultúra Egyesület PDC (Permaculture Design Course) képzését is, 2022-ben a Közösségi fókuszú PDC-képzés egyik facilitátora voltam. Részt vettem a GEN-Clips nemzetközi facilitátor képzésén is, jelenleg többek között a GEN Europe (Global Ecovillage Network) dél-kelet európai alhálózatának (SEEEN) létrehozásán dolgozom. A Boldogulj podcast csatornán a Reggeli KáVé műsorait vezetem Vágvölgyi Gusztáv – Pablóval, és én készítettem a „Közösségi lakhatás” sorozatot is. 2018 óta részt veszek egy zuglói aktivista csoport, a Zuniverzum csapatában, a Zuglói Klímakert projekt keretében egy kísérleti, permakultúra alapokon működtetett közösségi kertet vezetek.

Inkább introvertált, analitikus gondolkodású embernek tartom magam. Stratégiai szinten jól mozgok, „látom a fától az erdőt”, de sokszor a gyakorlati kivitelezés is a feladatom, talán azért is mert még mindig nehezen delegálok feladatokat. Inkább kisebb csoportok vezetésében veszek részt szívesen, de örömmel veszek részt csapattagként is. Fontos értéknek tartom a szerénységet és az alázatosságot, és kifejezetten vonzónak tartom az intelligenciát, különösen ha engedik, hogy mindezt én fedezzem fel. Tudok odafigyelve meghallgatni másokat, kivéve, amikor nagyon megfog egy gondolat, ilyenkor esetenként a kelleténél nagyobb lendülettel képviselem a nézeteimet. Az egyik legnagyobb öröm számomra, ha tudok pozitívan hatni a környezetemre, segíteni valakit egy-egy jó döntés meghozásában, vagy továbblépni az önmegvalósítás útján, ehhez gyakran jó eszköz lehet egy honlap, vagy a mögötte álló vállalkozás támogatása. Rengeteg növény vesz körül, de mivel társasházban lakom, háziállatként csak egy 500 fős komposztáló giliszta kolóniát mutathatok fel.

Subscribe